Αρχείο ημέρας 3 Νοεμβρίου 2019

Επιχειρηματικότητα & Καινοτομία στην Εκπαίδευση

Το σχολείο μας συμμετέχει στην Εσπερίδα με τίτλο “Επιχειρηματικότητα και καινοτομία στην Εκπαίδευση” στις 05/11/2019 και ώρα 18:00 στην αίθουσα Καστελλάκη στο Εμπορικό Επιμελητήριο Ηρακλείου, Κορωναίου 9, που διοργανώνει το Περιφερειακό τμήμα Ανατοικής Κρήτης της Επιστημονικής Ένωσης Οικονομολόγων Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΕΟΕΔΕ) σε συνεργασία με το Εμπορικό Επιμελητήριο Ηρακλείου, το H2B HUB και το Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων (ΣΕΝ), καθώς και με τη συμμετοχή της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κρήτης .

Στην εσπερίδα παρουσιάζεται η εικονική επιχείρηση “Bourboulithres”, η οποία υλοποιήθηκε την προηγούμενη σχολική χρονιά και παρουσιάστηκε στην Έκθεση του ΣΕΝ (Σωματείου Επιχειρηματικότητας Νέων) στην Θεσσαλονίκη.

Διαβάστε τη δημοσίευση της εφημερίδας “Πατρίς”.