Αρχείο ημέρας 6 Οκτωβρίου 2020

7 Οκτωβρίου 2020 – Ημέρα ενεργειακής απόδοσης

Στο πλαίσιο του προγράμματος  ERASMUS+  “From local to global environmental awareness” ενημερώνονται  οι μαθητές  μας  σε θέματα Ενεργειακής Απόδοσης με στόχο τη διαπαιδαγώγησή τους σε θέματα Ενεργειακής Εξοικονόμησης αλλά και την  αλλαγή  συμπεριφοράς και νοοτροπίας στην χρήση ενέργειας.
Την Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2020 στις 13:00 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή συζήτηση μεταξύ μαθητών των Ευρωπαϊκών σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα στην οποία αντάλλαξαν απόψεις και εμπειρίες πάνω στο θέμα.

Στην δράση συμμετείχαν και παρουσίασαν στους εταίρους μας το poster και τις εργασίες τους οι μαθητές μας Αλέξανδρος-Παναγιώτης Κελεμπέλης, Σουμέλα Καλογεράκη, Ελένη Νικολουδάκη και Ιωάννα Προγούλη της Γ΄ τάξης. Παρακολούθησαν δια ζώσης στο χώρο της βιβλιοθήκης και οι υπόλοιποι μαθητές του προγράμματος. Για να δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΕΔΩ.