Αρχείο ημέρας 5 Ιανουαρίου 2022

Eπιστροφή στο σχολείο με Self-test τη Δευτέρα 10 Ιαν.

Ενημερώνουμε τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας, ότι επιστρέφουμε στο σχολείο τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2022 με τροποποιημένα τα υγειονομικά πρωτόκολλα. Συγκεκριμένα την πρώτη εβδομάδα 10-15 Ιανουαρίου:

• Μαθητές και καθηγητές, είτε εμβολιασμένοι, είτε ανεμβολίαστοι, είτε νοσήσαντες μπορούν να προμηθεύονται από την Τετάρτη 5 Ιανουαρίου ως και το Σάββατο 8 Ιανουαρίου, πέντε (5) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των δυο πρώτων εβδομάδων επαναλειτουργίας των σχολείων.
  • Μαθητές και καθηγητές, είτε εμβολιασμένοι, είτε ανεμβολίαστοι, είτε νοσήσαντες υποχρεούνται να έχουν κάνει Self-test την Κυριακή 9/1/2022 και να το δηλώσουν στην πλατφόρμα https://edupass.gov.gr/schools/
    Για να αποφευχθούν προβλήματα τη Δευτέρα κατά τον έλεγχο μέσω του edupass, παρακαλούμε να δηλωθεί το αποτέλεσμα του self-test μέχρι το βράδυ της Κυριακής.
  • Η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους του σχολικού συγκροτήματος.
  • Για τις περαιτέρω διαδικασίες θα ενημερώνονται έγκαιρα και έγκυρα οι μαθητές δια ζώσης στο σχολείο και οι γονείς τους μέσω emails και SMS.