Αρχείο ημέρας 17 Απριλίου 2022

Συμμετοχή καθηγητριών μας στο 3ο Φιλολογικό Συνέδριο

Τη διοργάνωση είχαν αναλάβει η Ιωάννα Α. Ραμουτσάκη, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Φιλολόγων του ΠΕ.ΚΕ.Σ. Κρήτης & Παιδαγωγικής ευθύνης του σχολείου μας, η Κοινότητα Συνεργασίας Φιλολόγων Ηρακλείου και Λασιθίου αρμοδιότητάς της, με τη συμμετοχή και της Σ.Ε.Ε. Φιλολόγων του ΠΕ.ΚΕ.Σ. Ηπείρου, Μαρίας Παπαευσταθίου, καθώς και των Φιλολόγων αρμοδιότητάς της.

Στο συνέδρια συμμετείχαν οι παρακάτω καθηγήτριες του σχολείου μας με εισηγήσεις για τα ομώνυμα Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων που υλοποιούνται στο σχολείο μας τη φετινή σχολική χρονιά 2021-2022:

Ελένη Σμπώκου, Σοφία Μανετάκη & Ιωάννα Καπελλάκη«Η διδασκαλία της Δομής και των τρόπων ανάπτυξης της Παραγράφου από την Α΄ Τάξη στη Β΄ Τάξη Γυμνασίου»
Ειρήνη Μουδατσάκη«Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου με τα πρώτα πρώτα δόξα Σοι»*
Γεωργία Φουντά«Εξοικειώνοντας τους μαθητές και τις μαθήτριες με την ερευνητική εργασία»