Ενημέρωση προς τους γονείς σχετικά με την χθεσινή μας συνάντηση.

Χτες στο προαύλιο του σχολείου έγινε η πρώτη επίσημη συνάντηση μεταξύ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και τους γονείς.

Γνωριστήκαμε, συζητήσαμε για  τα θέματα που απασχολούν τα παιδιά μας και τα θέματα που έχει το σχολείο.

Ενημερώθηκαν οι γονείς για μια συνάντηση που είχαμε στον κύριο Αναστασάκη για τα κτηριακά θέματα που έχει το σχολείο μας.Επίσης ενημερώθηκαν για την συνδρομή του συλλογου μας η οποία ανέρχεται στα 10 €.

Μετά από δικό σας αίτημα βρεθήκαμε σήμερα στο γραφείο του κυρίου Παυλίδη έτσι ώστε να δούμε τι θα γίνει με την ενημέρωση των γονέων από τους καθηγητές και με τις απουσίες που πήραν κάποια παιδιά στις καταλήψεις.

Σχετικά με το Πρώτο Θέμα και με την ενημέρωση των γονέων από τους καθηγητές ενημερωθήκαμε ότι περιμένουν να φτιαχτεί  το τελικό πρόγραμμα έτσι ώστε να μπορέσουν και οι καθηγητές να δουν τις ώρες που Θα μπορέσουν να σας δεχτούν. Υπολογίζεται ότι η πρώτη ενημέρωση θα γίνει αρχές του Δεκέμβρη.
Όσο αφορά τις απουσίες σχετικά με τις καταλήψεις ενημερωθήκαμε ότι καλύπτονται από τη διαδικασία αναπλήρωσης χαμένων ωρών διδασκαλίας.

Για οποιαδήποτε απορία σας μη διστάσετε να μας τηλεφωνήσετε είμαστε πάντα στη διάθεσή σας. Καλό σας απόγευμα.