Προσωπικό

Διευθυντής:
Παυλίδης Γεώργιος     ΠΕ86 – Πληροφορικής
Υποδιευθυντές:
Στραταντωνάκης Μαρίνος   ΠΕ78 – Κοινωνικών Επιστημών
Λεμονιά Ευφροσύνη   ΠΕ80 – Οικιακής Οικονομίας
Μόνιμοι καθηγητές:

ΑΓΙΟΜΥΡΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΠΕ04.04 Βιολόγος
ΑΔΑΜΑΚΗ ΑΛΚΥΟΝΗ ΠΕ02 Φιλόλογος
ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΑΝΝΑ ΠΕ07 Γερμανικών
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΠΕ11 φυσικής Αγωγής
ΑΡΑΒΙΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΕ03 Μαθηματικός
ΓΚΙΑΟΥΡΑΚΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΠΕ02 Φιλόλογος
ΓΚΛΑΜΠΑΝΤΑΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΠΕ06 Αγγλικών
ΔΟΥΒΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΕ03 Μαθηματικός, ολική διάθεση ως γραμματεία
ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ ΠΕ03.50 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής
ΚΑΘΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΕ06 Αγγλικών
ΚΑΛΟΨΙΚΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΕ86 Πληροφορικής
ΚΑΠΕΛΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής
ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΕ08 Καλλιτεχνικών, Απόσπαση στο ΠΥΣΔΕ Πειραιά
ΚΟΚΛΑ ΜΑΡΙΑ ΠΕ79 Μουσικός
ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕ86 Πληροφορικής, Διευθυντής στο ΓΕΛ Γαζίου
ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΕ0405.50 Γεωλόγος Ειδικής Αγωγής
ΜΑΝΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ΠΕ02 Φιλόλογος
ΜΕΛΙΔΩΝΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕ04.02 Χημικός
ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΕ86 Πληροφορικής, Απόσπαση στη ΔΔΕ Ηρακλείου
ΜΟΥΔΑΤΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΠΕ02 Φιλόλογος
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΠΕ23 Ψυχολόγος
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΠΕ02 Φιλόλογος
ΠΑΠΑΧΡΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΠΕ02 Φιλόλογος
ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΠΕ17.01 Τεχνολόγος
ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΕ03 Μαθηματικός
ΠΛΟΥΜΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΕ04.01 Φυσικός
ΡΟΚΑΔΑΚΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ ΠΕ18.12 Τεχνολόγος
ΣΜΠΩΚΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΕ02 Φιλόλογος
ΣΟΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΣΥΜΕΩΝ ΠΕ01 Θεολόγος
ΦΟΥΝΤΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΕ02 Φιλόλογος
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕ01 Θεολόγος
ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΠΕ02 Φιλόλογος, Απόσπαση στο 1ο Δ.Ι.Ε.Κ. Ηρακλείου
ΧΡΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΠΕ05 Γαλλικών
ΧΡΟΝΙΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΕ04.02 Χημικός

ΑΓΓΕΛΕΤΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ ΠΕ02 Φιλόλογος, Μετάθεση στο Γυμνάσιο Γουβών
ΚΑΓΙΑΒΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΕ16.01 Μουσικός. Συνταξιούχος
ΠΕΧΥΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕ04.01 Φυσικός. Συνταξιούχος
ΤΖΙΜΠΡΑΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕ03 Μαθηματικός Μετάθεση στο 6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
ΤΖΙΡΑΚΗ ΡΟΔΑΝΘΗ ΠΕ06 Αγγλικών, Μετάθεση στη ΔΔΕ Λασιθίου

Καθηγητές & Ειδικό Εκπαιδευτικό και Βοηθητικό Προσωπικό,
για το σχ. έτος 2022-2023:
  • Ανδρονίδη Χαρούλα ΠΕ02.ΕΑΕ Φιλόλογος Τμημάτων Ένταξης, Αναπληρώτρια
  • Βασιλάκης Σπύρος ΠΕ86 Πληροφορικής, Απόσπαση
  • Δημητροπούλου Μαριάννα ΠΕ08 Καλλιτεχνικών, Νεοδιόριστη
  • Δοξαστάκης Εμμανουήλ, ΠΕ86 Πληροφορικής, Απόσπαση
  • Δούρος Βασίλειος ΠΕ0350 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής, Απόσπαση
  • Κουγιουμουτζής Ελευθέριος ΠΕ03 Μαθηματικός, Νεοδιόριστος
  • Κυριακάκης Ιωάννης ΠΕ03 Μαθηματικός, Απόσπαση
  • Λιναρδάκη Αικατερίνη ΠΕ02 Φιλόλογος, Απόσπαση
  • Τεκωνάκη Ιουλία, ΠΕ25 Σχολική Νοσηλεύτρια
  • Τζουμάκα Μαρία ΠΕ02.ΕΑΕ Φιλόλογος, Αναπληρώτρια Παράλληλης Στήριξης
  • Τραβαγιάκη Μαριάννα ΠΕ30 Κοινωνική Λειτουργός, αναπληρώτρια
  • Τσουραμάνη Ελένη ΠΕ0405.ΕΑΕ Γεωλόγος Παράλληλης Στήριξης, Αναπληρώτρια
  • Φραγκιαδάκη Ευανθία ΠΕ0405.ΕΑΕ Γεωλόγος Τμημάτων Ένταξης, Απόσπαση
Καθηγητές & Ειδικό Εκπαιδευτικό και Βοηθητικό Προσωπικό,
για το σχ. έτος 2021-2022:
  • Αλεξάκη Ευθυμία, ΠΕ07 Γερμανικών, Απόσπαση
  • Γκατζόφλια Βασιλική ΠΕ03 Μαθηματικός, Νεοδιόριστη
  • Δελή Αλεξάνδρα ΠΕ04 Βιολόγος, Αναπληρώτρια
  • Δημητριάδη Αφροδίτη ΠΕ03.50 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής (Παράλληλη Στήριξη), Αναπληρώτρια
  • Δοξαστάκης Εμμανουήλ, ΠΕ86 Πληροφορικής, Απόσπαση
  • Κενδριστάκη Βασιλική, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Κωνσταντινίδης Ραφαήλ ΠΕ08 Καλλιτεχνικών, Αναπληρωτής
  • Λιμνιάτη Αικατερίνη, ΠΕ30 Κοινωνική Λειτουργός, Αναπληρώτρια
  • Μαλλιαράκη Κυριακή, ΠΕ87.02 Σχολική Νοσηλεύτρια
  • Μητροπούλου Μαρία ΠΕ0404.50 Βιολόγος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Μουζακίτη Ευτυχία ΠΕ23 Ψυχολόγος, Αναπληρώτρια
  • Μωυσίδου Παρθένα ΠΕ03.50 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Περιστέρη Μαρία ΠΕ02 Φιλόλογος, Νεοδιόριστη
  • Σπανού Γεωργία ΠΕ0405.50, Γεωλόγος Ειδικής Αγωγής (Παράλληλη Στήριξη), Αναπληρώτρια
  • Τζανάκη-Αρναουτάκη Ελένη ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Τσατσάκης Αντώνιος ΠΕ02.50, Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής (Παράλληλη Στήριξη), Αναπληρώτρια
  • Φιλιπποπούλου Αγορίτσα ΠΕ02 Φιλόλογος, Νεοδιόριστη
  • Ψαθάκη Ραφαέλλα-Ελένη, ΠΕ86 Πληροφορικής, Αναπληρώτρια
Καθηγητές & Ειδικό Εκπαιδευτικό και Βοηθητικό Προσωπικό,
για το σχ. έτος 2020-2021:
  • Αλεξάκη Ευθυμία, ΠΕ07 Γερμανικών, Απόσπαση
  • Βασιλάκη Ειρήνη, ΠΕ03.50 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Βλαστού Αικατερίνη, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Προσωρινή τοποθέτηση
  • Γκατζόφλια Βασιλική, ΠΕ03 Μαθηματικός, Αναπληρώτρια
  • Δοξαστάκης Εμμανουήλ, ΠΕ86 Πληροφορικής, Απόσπαση
  • Θεοδωράκη Καλλιρόη, ΠΕ02 Φιλόλογος, Απόσπαση
  • Κυριακάκη Μαρία, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Λαγουδιανάκης Γεώργιος, ΠΕ08 Εικαστικών, Απόσπαση
  • Λούτσου Ζαφειρία, ΠΕ03.50 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Λιμνιάτη Αικατερίνη, ΠΕ30 Κοινωνική Λειτουργός, Αναπληρώτρια
  • Μουντάκη Πελαγία, ΠΕ23 Ψυχολόγος, Αναπληρώτρια
  • Μπαντουβά Ουρανία, ΠΕ0401, Φυσικός, Απόσπαση
  • Μπίκα Ολυμπία, ΠΕ02.50, Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης Στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Μωϋσίδου Νόπη ΠΕ03.50, Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Παντζέκος Παναγιώτης ΠΕ0401.50 Φυσικός Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης Στήριξης), Αναπληρωτής
  • Περιστέρη Μαρία, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Πλατάκη Θεοδώρα, ΠΕ25 Σχολική Νοσηλεύτρια
  • Στατήρα Σταυρούλα, ΠΕ03.50, Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Στεφανάκη Μαριάννα ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Σφακιανάκη Γεωργία, ΠΕ0401 Φυσικός, Απόσπαση
  • Φραγκιαδάκη Ευανθία, ΠΕ0401 Φυσικός Ειδικής Αγωγής, Απόσπαση
  • Ψαρουδάκη Χριστιάνα, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης στήριξης), Αναπληρώτρια
Καθηγητές & Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό,
για το σχ. έτος 2019-2020:
  • Βασιλάκη Ειρήνη, ΠΕ03.50 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης Στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Βολυράκη Αναστασία, ΠΕ25 Σχολική Νοσηλεύτρια
  • Δούρος Βασίλειος ΠΕ03.50 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής, Αναπληρωτής
  • Ελευθερίου Βαρβάρα, ΠΕ0402 Χημικός, Αναπληρώτρια
  • Ζουράρη Μαρία, ΠΕ02 Φιλόλογος (Τάξης Υποδοχής Ι, Ζώνη Εκπαιδευτικής Προτεραιότητας), Αναπληρώτρια
  • Καφφετζάκη Νίκη, ΠΕ02 Φιλόλογος (Τάξης Υποδοχής Ι, Ζώνη Εκπαιδευτικής Προτεραιότητας), Αναπληρώτρια
  • Κουβίδης Νικόλαος, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης Στήριξης), Αναπληρωτής
  • Κώστογλου Ειρήνη, ΠΕ0401.50 Φυσικός Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης Στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Κυριακούλη Αναστασία, ΠΕ23 Ψυχολόγος
  • Μοσχίδου Αλκινόη, ΠΕ02 Φιλόλογος, Αναπληρώτρια
  • Ξανθάκη Αργυρώ, ΠΕ0404 Βιολόγος, Αναπληρώτρια
  • Παπαγεωργίου Νικολέτα, ΠΕ0402.50 Φυσικός, Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Περιστέρη Μαρία, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Σφακιανάκης Εμμανουήλ, ΠΕ86 Πληροφορικής, Διάθεση από το Εσπερινό ΓΕΛ Ηρακλείου
  • Τζανάκη-Αρναουτάκη Ελένη ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής (Παράλληλης Στήριξης), Αναπληρώτρια
  • Φουλέ Νεκταριελένα, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Φούρναρη Χαρίκλεια, ΠΕ30 Κοινωνική Λειτουργός
  • Φρεσκάκης Δημήτριος, ΠΕ86 Πληροφορικής, Απόσπαση από το 5ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου
  • Χριστοδουλάκη Μαρία, ΠΕ07 Γερμανικών, Αναπληρώτρια
  • Χρόνη Μαρία, ΠΕ02.50 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
Καθηγητές, για το σχ. έτος 2018-2019:
  • Αδαμάκη Αλκυόνη, ΠΕ02 Φιλόλογος, απόσπαση από το Γυμνάσιο Τυλίσσου
  • Ατέσογλου Ιωάννης, ΠΕ79 Μουσικός, Αναπληρωτής
  • Βελεγράκη Δέσποινα ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής, απόσπαση από το Γυμνάσιο
    Αγίας Βαρβάρας
  • Βρέντζου Άννα-Μαρία ΠΕ02 Φιλόλογος, Αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου στην Τάξη Υποδοχής Ι ΖΕΠ
  • Γαλάνη Κυριακή ΠΕ02 Φιλόλογος, Αναπληρώτρια
  • Δρακωνάκη Ευαγγελία ΠΕ0404 Βιολόγος Αναπληρώτρια Μειωμένου ωραρίου
  • Δούρος Βασίλειος ΠΕ0350 Μαθηματικός Ειδικής Αγωγής, Αναπληρωτής
  • Ιωαννίδης Νικόλαος ΠΕ0404 Βιολόγος, Αναπληρωτής
  • Κατζαγιαννάκη Ειρήνη Ηλέκτρα ΠΕ86 Πληροφορικός, απόσπαση από 5ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου
  • Μαρκάκη Μαρία ΠΕ25 Σχολικός Νοσηλευτής
  • Μητροπούλου Μαρία ΠΕ040450 Βιολόγος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
  • Μπαρτζιώκας Δημήτριος ΠΕ0250, φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρωτής
  • Μπρόκου Αικατερίνη ΠΕ03 Μαθηματικός, απόσπαση από Γυμνάσιο Προφήτη Ηλία
  • Πλεύρη Βασιλική ΠΕ08 Καλλιτεχνικών, απόσπαση από Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Ηρακλείου
  • Ρεράκη Αγγελική ΠΕ86 Ωρομίσθια στο Κρατικό Πιστοποιητικό Πληροφορικής
  • Ταβλαδωράκης Σπυρίδων, ΠΕ01 Θεολόγος, Αναπληρωτής
  • Χρόνη Μαρία ΠΕ0250 Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής, Αναπληρώτρια
Καθηγητές, για το σχ. έτος 2017-2018:
  • Κρασανάκη Μαρία ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής, διάθεση από το 3ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου
  • Κρασανάκη Μαρία, ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής, διάθεση από το 6ο ΓΕΛ Ηρακλείου
  • Μερίδη Χαρίκλεια, ΠΕ01 Θεολόγος, διάθεση από το 6ο ΓΕΛ Ηρακλείου
  • Μοσχίδου Αλκινόη, ΠΕ02 Φιλόλογος, αναπληρώτρια
  • Παπαγεωργίου Νικολέτα, ΠΕ0402 – Ειδικής Αγωγής (Μαθηματικά & Φυσικές Επιστήμες), αναπληρώτρια
  • Περιστέρη Μαρία, ΠΕ02 – Ειδικής Αγωγής (Φιλόλογος), αναπληρώτρια
  • Σαββάκη Χριστίνα, ΠΕ08 Εικαστικών, αναπληρώτρια
  • Φεργαδάκης Εμμανουήλ, ΠΕ03 Μαθηματικών, απόσπαση από το ΓΕΛ Μαλίων
  • Χατζηζήσης Γεώργιος, ΠΕ20 Πληροφορικής, διάθεση από το 6ο ΓΕΛ Ηρακλείου

Φύλακας:   Ροβίθης Αντώνιος
Υπάλληλοι καθαριότητας:   Δασκαλάκη Μαρία   &   Ψαράκη Χριστίνα