Παρουσίαση προγραμμάτων 2022-2023

Την Τετάρτη 3 Μαΐου το σχολείο μας παρουσίασε τέσσερα από τα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων που εκπονούνται φέτος από τους καθηγητές και τους μαθητές μας στην εκδήλωση “Made in school 2022-2023”.

Η εκδήλωση έλαβε χώρα στο Μικρό Θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου Ηρακλείου κι οργανώθηκε από την υπεύθυνη του Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Ηρακλείου κ. Αγγελική Ζαχαράτου.

Παρουσιάστηκαν τα προγράμματα:

«Τινάκτωρ της Γαίας» (υπεύθυνες καθηγήτριες: Ευαγγελία Καλοψικάκη, Ευφροσύνη Ροκαδάκη & Μαρία Χρονάκη) – πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης.

«Πώς πάμε; Με τα πόδια» (υπεύθυνες καθηγήτριες: Ευαγγελία Καλοψικάκη & Ευφροσύνη Ροκαδάκη) – πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης.

«Ο 12λογος του αντικαπνιστή» (υπεύθυνη καθηγήτρια: Γεωργία Φουντά) – πρόγραμμα αγωγής υγείας.

«Τροχός τα ανθρώπινα» (υπεύθυνες καθηγήτριες: Ευαγγελία Καλοψικάκη, Ευφροσύνη Ροκαδάκη & Μαρία Χρονάκη) – πολιτιστικό πρόγραμμα.

«#STEM3 Déjà-vu: Technology Facilitates our Daily Lives» (υπεύθυνος καθηγητής: Παυλίδης Γεώργιος – πρόγραμμα eTwinning STEM3

Οι παρουσιάσεις έγιναν από μαθητές που δούλεψαν για τη δημιουργία κι ολοκλήρωση αυτών των προγραμμάτων και στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία.

Ευχαριστούμε θερμά την κυρία Ζαχαράτου για την ευκαιρία που μας έδωσε να παρουσιάσουμε τη δουλειά μας και για τη συνεχή της στήριξη!