Study visit καθηγητών στα πλαίσια Erasmus+ (KA1)

Την Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου 2022 είχαμε την χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας εκπαιδευτικούς από τρία σχολεία, το I.C. Sommariva Perno (Ιταλία), το I.C. Rita Levi-Montalcini Nichelino (Ιταλία) και το Osnovna škola Zrinskih Nuštar (Κροατία).

Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια προγράμματος Erasmus+ ΚΑ1 κινητικότητας εκπαιδευτικών του τομέα σχολικής εκπαίδευσης και σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό οργανισμό ErasmusLearn. Οι φιλοξενούμενες καθηγήτριες παρακολούθησαν δειγματική διδασκαλία στο μάθημα των αγγλικών και είχαμε την ευκαιρία να συζητήσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις για  ομοιότητες και διαφορές των εκπαιδευτικών μας συστημάτων καθώς και για τους μεθόδους διαχείρισης προβλημάτων στην καθημερινή σχολική ζωή.