Ενημέρωση επαγγελματικού προσανατολισμού από την Ιατρική Σχολή Πανεπιστημίου Κρήτης

Την Τρίτη 18 Μαΐου, μαθητές της Γ΄ τάξης του σχολείου μας, στο πλαίσιο του επαγγελματικού προσανατολισμού, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν διαδικτυακά μία ενημέρωση από το Πανεπιστήμιο Κρήτης και την Ιατρική Σχολή.

Στη δράση, που οργάνωσε η φιλόλογος του σχολείου μας κ. Φουντά Γεωργία σε συνεργασία με την υπεύθυνη σχολικών δραστηριοτήτων κ. Ζαχαράτου Αγγελική, ο καθηγητής φαρμακολογίας, κ. Χαραλαμπόπουλος Ιωάννης, παρουσίασε ενδιαφέρουσες πληροφορίες για την Ιατρική Σχολή, ενώ πρόθυμα απάντησε σε όλες τις απορίες των μαθητών μας σχετικά με τη λειτουργία της σχολής, το πρόγραμμα σπουδών και τις επαγγελματικές διεξόδους.

Ευχαριστούμε θερμά την Ιατρική Σχολή Κρήτης για την εξαιρετική αυτή πρωτοβουλία και ιδιαίτερα τον κ. Χαραλαμπόπουλο για την πολύτιμη βοήθειά του στους μαθητές μας, που αναζητούν έγκυρη ενημέρωση και υποστήριξη στην απαιτητική αυτή φάση της ζωής τους.