Υιοθεσία Σάσας από το καταφύγιο “Αρκτούρος”

Ομάδα μαθητών του σχολείου μας που συμμετείχε στην εκπαιδευτική εκδρομή του ομώνυμου προγράμματος «Στα χρώματα της δυτικής Μακεδονίας» με τις καθηγήτριες Ευαγγελία Καλοψικάκη, Ευφροσύνη Ροκαδάκη και Μαρία Χρονάκη αποφάσισε να υιοθετήσει -μαζί με τις καθηγήτριες συνοδούς- μία καφέ αρκούδα από το καταφύγιο «Αρκτούρος».

Οι μαθητές μας θέλησαν να δείξουν έμπρακτα την υποστήριξή τους στο έργο της οργάνωσης «Αρκτούρος» μετά την επίσκεψή τους στο καταφύγιο του λύκου και στο καταφύγιο της αρκούδας στη Φλώρινα.

Υιοθετώντας τη Σάσα οι μαθητές μας αποδεικνύουν το σεβασμό τους στο περιβάλλον και τη δέσμευσή τους στην προστασία της άγριας ζωής. Δίνουν ΠΡΩΤΟΙ το παράδειγμα κι ελπίζουμε να ακολουθήσουν κι άλλες υιοθεσίες!

Ευχαριστούμε θερμά τους:

1. Απλαδά Μαρία8. Κεντριστάκη Κατερίνα15. Μαστοράκη Δάφνη
2. Βασιλοκογιαννάκη Μαρίνα9. Κεχαγιά Μυρτώ16. Μωραϊτη Κυριακή
3. Βεζυρτζόγλου Κατερίνα10. Κορνιλάκη Μαρία17. Παπαδάκη Νεφέλη
4. Γεροντής Δημήτρης11. Κουσκουμπεκάκη Χριστιάννα18. Πετσαλάκης Μανώλης
5. Γιανναδάκη Αντωνία12. Κουμαντάκης Λευτέρης19. Σωμαράκης Εφραίμ
6. Διαλυνά Σοφία13. Λεπτοκαρίδης Γιώργος20. Χαιρέτη Μαρία
7. Κενδριστάκης Γιάννης14. Μακρυμανωλάκης Γιάννης21. Χειλουδάκη Νεφέλη

Αν θέλετε να “γνωρίσετε” τη Σάσα μας, μπορείτε να επιλέξετε ΕΔΩ

Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες για το έργο της οργάνωσης ΑΡΚΤΟΥΡΟΣ, επιλέξτε ΕΔΩ

Παρουσίαση της δράσης στην εκπομπή “ΚΡΗΤΗ ΣΗΜΕΡΑ” του ΚΡΗΤΗ TV