Αρχείο μηνός Αύγουστος 2018

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες στις πανελλήνιες εξετάσεις

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του σχολείου
συγχαίρουν τους μαθητές που πέτυχαν την εισαγωγή τους σε σχολές των ΑΕΙ/ΤΕΙ.
Ιδιαιτέρως συγχαίρουν τον συντοπίτη και πατέρα συναδέλφου μας κο Δημήτρη Μουδατσάκη για την πρωτιά του στο τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης στο Ρέθυμνο.

Εξεταστική περίοδος Σεπτεμβρίου

Ανακοινώνεται ότι οι εξετάσεις της εξεταστικής περιόδου του Σεπτεμβρίου ξεκινούν από τη Δευτέρα  3 Σεπτεμβρίου 2018,

• για τους μαθητές της Γ τάξης που παραπέμφθηκαν  και
  • για τους κατ’ ιδίαν διδαχθέντες της Α και Β τάξης.
  • Το πρόγραμμα εξετάσεων του Σεπτεμβρίου έχει αναρτηθεί στον ειδικό χώρο ανακοινώσεων στη βορεινή είσοδο.
  • Το σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Πέμπτη, κατά τους μήνες Ιούλιο – Αύγουστο.

Με νεώτερη ανακοίνωση θα ενημερωθείτε για την ώρα τέλεσης του Αγιασμού την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018.

Παραβάσεις Κ.Ο.Κ. και τροχαία σε αριθμούς

Ανακοινώθηκαν από την Εισαγγελία Πρωτοδικών Ηρακλείου τα τραγικά υψηλά νούμερα από την αύξηση των παραβάσεων του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας και των τροχαίων θανατηφόρων  δυστυχημάτων.
Επιγραμματικά για τον μήνα Ιούνιο 2018 βεβαιώθηκαν 2177 επικίνδυνες παραβάσεις και έλαβαν χώρα 7 τροχαία με αποτέλεσμα το θάνατο ενός συνανθρώπου μας, τον σοβαρό τραυματισμό τεσσάρων και τον ελαφρύ επτά.
Τα τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα αποτελούν την πρώτη αιτία θανάτου για τους νέους από 15 έως 29 ετών…
Για περισσότερες πληροφορίες, μελετήστε το σχετικό έγγραφο επιλέγοντας ΕΔΩ.