Αρχείο ημέρας 22 Οκτωβρίου 2018

Δωρεάν μαθήματα & εξετάσεις πιστοποίησης στις ΤΠΕ

Σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση γλωσσομάθειας στην αγγλική γλώσσα δεν θα πραγματοποιηθεί για το σχολικό έτος 2018-2019 λόγω του μικρού αριθμού ενδιαφερομένων μαθητών.
Καλούνται οι μαθητές/τριες της Γ΄ Τάξης Γυμνασίου που είχαν υποβάλει δήλωση ενδιαφέροντος για το πρόγραμμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση γλωσσομάθειας στην αγγλική γλώσσα ή δεν είχαν υποβάλει καθόλου δήλωση και που τώρα επιθυμούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση της επάρκειας χρήσης των ΤΠΕ (Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνιών) να καταθέσουν υπογεγραμμένη από τους γονείς/κηδεμόνες την Υπεύθυνη Δήλωση μέχρι και την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2018.
Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει τον Ιανουάριο του 2019, θα περιλαμβάνει σαράντα πέντε (45) ώρες διδασκαλίας – τρεις (03) ώρες την εβδομάδα και θα πραγματοποιείται αμέσως μετά τη λήξη του πρωινού προγράμματος εντός της σχολικής μονάδας.
Για περισσότερες πληροφορίες ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΕΔΩ.