Αρχείο ημέρας 19 Δεκεμβρίου 2019

Παράδοση πλαστικών καπακιών στον ΠαΣΑΠ.

Συνεχίζοντας την παράδοση, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2019 παραδώσαμε στον Παγκρήτιο Σύλλογο Αναπήρων Πολιτών τα πλαστικά καπάκια που συγκέντρωσε η σχολική μας κοινότητα.

Στον άτυπο διαγωνισμό μεταξύ των τάξεων, κέρδισε η Γ΄ τάξη με μεγάλη διαφορά κιλών των καπακιών, από τις Α΄και Β΄. Τις δύο προηγούμενες χρονιές είχε κερδίσει η εκάστοτε Α΄ τάξη.

Συμμετοχή μαθητών μας σε τουρνουά βόλεϋ

Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019, το σχολείο μας συμμετείχε στο μαθητικό τουρνουά Βόλεϋ στα πλαίσια των αγώνων ΣΜΕΑ-ΑθλοΠΑΙΔΕΊΑΣ  Ομαδικών–Ατομικών αθλημάτων Γυμνασίων, διοργάνωση της Δομής Φυσικής Αγωγής & Σχολικού Αθλητισμού της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Ηρακλείου.
Η εμφάνιση της ομάδας μας ήταν εξαιρετική στους 5 αγώνες στους οποίους συμμετείχε.