Αρχείο ημέρας 21 Ιουνίου 2023

Συμμετοχή στο 4ο Μαθητικό Καλλιτεχνικό Φεστιβάλ

Το σχολείο μας συμμετέχει στο 4ο Μαθητικό Καλλιτεχνικό Φεστιβάλ Δήμου Ηρακλείου το οποίο θα πραγματοποιηθεί από τις 22 έως τις 25 και από τις 27 έως τις 30 Ιουνίου 2023, στο Δημοτικό Κηποθέατρο «Μ. Χατζιδάκις», με είσοδο ελεύθερη σε όλες τις εκδηλώσεις.

Η παρουσίαση των προγραμμάτων του σχολείου μας που συμμετέχουν στο Τοπικό Θεματικό Πολιτιστικών Θεμάτων Camera On της ΔΔΕ Ηρακλείου είναι το Σάββατο 24/6 και ώρα 10:00μμ. Συγκεκριμένα συμμετέχουμε με τις ταινίες μικρού μήκους: Ποτέ χωρίς ζώνη, 2η ευκαιρία, soupa, monos και Τροχός τ΄ανθρώπινα.
Για να διαβάσετε το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΏΣΕΩΝ επιλέξτε ΕΔΏ.

Στόχος του Φεστιβάλ είναι να δώσει  βήμα έκφρασης στις έφηβες μαθήτριες και στους έφηβους μαθητές ώστε να απευθυνθούν στο κλείσιμο της σχολικής χρονιάς στην κοινότητα  καταθέτοντας στην οθόνη, στο σανίδι και στη μουσική εξέδρα το δικό τους βλέμμα στον κόσμο, το δικό τους τρόπο σκέψης.