7ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τον Έλεγχο του Καπνίσματος και 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία Για Έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα»

Εγκρίνεται η διοργάνωση και διεξαγωγή του 7ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για τον Έλεγχο του Καπνίσματος, καθώς και του 10ου Πανελλήνιου Μαθητικού Συνεδρίου  για το σχολικό έτος 2019-2020.

Το 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία Για Έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα» για την Πρόληψη του Καπνίσματος διοργανώνεται και φέτος από το Ερευνητικό Εργαστήριο «George D. Behrakis» της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας και σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της προσπάθειας για την Πρόληψη του Καπνίσματος στη Μαθητική Κοινότητα.

Για την προκήρυξη του Διαγωνισμού καθώς και για τους όρους συμμετοχής επιλέξτε ΕΔΩ

Για πληροφορίες σχετικά με το Διαγωνισμό και το Συν’εδριο επιλέξτε ΕΔΩ