Πρόγραμμα μαθημάτων & οδηγίες σύνδεσης

Ενημερώνουμε τους μαθητές και γονείς/κηδεμόνες τους, ότι έχει σταλεί στα email τους το πρόγραμμα τηλε-μαθημάτων και οδηγίες για τον τρόπο σύνδεσης με την πλατφόρμα Cisco Webex Meeting μέσω υπολογιστή / tablet / κινητού τηλεφώνου.
Επίσης μπορείτε να δείτε τα σχετικά έγγραφα:

1. για το πρόγραμμα μαθημάτων σύγχρονης εκπαίδευσης, όπως αυτό εφαρμόστηκε από 1 έως 9 Απριλίου επιλέξτε ΕΔΩ.
  2. για τις οδηγίες σύνδεσης μέσω υπολογιστή / tablet / κινητού τηλεφώνου, επιλέξτε Εδώ. Δείτε σχετικό βίντεο στο YouTube.
  3. σε περίπτωση που δεν διαθέτετε έναν από τους παραπάνω τρόπους, μπορείτε να συνδεθείτε μέσω σταθερού τηλεφώνου, όπου μόνο θα ακούτε. Ενημερωθείτε για τη διαδικασία από το σχολείο πριν την έναρξη των μαθημάτων.

Επίσης ορισμένες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας προσφέρουν πλοήγηση στους ιστότοπους που χρησιμοποιούνται για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση, χωρίς χρέωση δεδομένων (MB). Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανάρτηση του υπουργείου, ΕΔΩ.