Διαδικτυακές επιμορφώσεις του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης

Συνεχίζοντας τις προσπάθειές μας να ανταποκριθούμε στις αυξημένες ανάγκες της εκπαιδευτικής κοινότητας, στις ιδιαίτερες συνθήκες πίεσης που έχουν δημιουργηθεί την τρέχουσα περίοδο εξαιτίας της πρωτόγνωρης πανδημίας του κορωνοϊού και με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε δύο (2) επιμορφωτικές δράσεις που διοργανώνει το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης και οι οποίες θα πραγματοποιηθούν στις 19 και 20 Σεπτεμβρίου 2020:

1.
 Το Σάββατο 19/09/2020  από 11:00-13:00, με θέμα:  «Υπερασπίζοντας το δώρο της ζωής σε συνθήκες επιβίωσης: Η ψυχική ανθεκτικότητα στο σχολικό πλαίσιο» και εισηγητή τον κ. Δημήτρη Καραγιάννη    2. Την Κυριακή 20/09/2020 από 10:00-13:00, με θέμα: «Στρες: Η Διαχείρισή του σε ενήλικες και παιδιά» και εισηγήτρια την κ.   Νάντια Κουρμούση

Για το αναλυτικό πρόγραμμα επιλέξτε ΕΔΩ