Β φάση ηλεκτρονικών εγγραφών σε ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Ενημερώνουμε τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Γ τάξης ότι:

• Όσοι μαθητές απολύονται μετά τη συμμετοχή τους στην 1η εξεταστική περίοδο του Ιουνίου 2018 και έχουν ολοκληρώσει την ηλεκτρονική τους εγγραφή σε ΓΕΛ/ΕΠΑΛ κατά την Α φάση, μπορούν να εκτυπώσουν την αίτηση τους και να την καταθέσουν μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο λύκειο, ώστε να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους.
  • Όσοι μαθητές δεν πρόλαβαν να κάνουν την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής, μπορούν να την υποβάλουν κατά την Β φάση από Δευτέρα 25 Ιουνίου έως Παρασκευή 29 Ιουνίου 2018 και ώρα 14:00.
  • Οι μαθητές που απολύονται μετά την επανεξέταση τους στην 2η εξεταστική περίοδο του Ιουνίου 2018 θα κατανεμηθούν σε ΓΕΛ/ΕΠΑΛ με τη δεύτερη κατανομή 2-3 Ιουλίου 2018.
  • Για τους μαθητές που παραπέμπονται στην 3η εξεταστική περίοδο Σεπτεμβρίου 2018, οι αιτήσεις τους παραμένουν σε εκκρεμότητα μέχρι την ολοκλήρωση της εν λόγω εξεταστικής.

Για περισσότερες πληροφορίες ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΕΔΩ.