Αρχείο ημέρας 30 Μαρτίου 2020

Τηλε-μαθήματα με σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Σε συνέχεια της ασύγχρονης εξ αποστάσεως μάθησης, η οποία υλοποιείται μέσω της Ηλεκτρονικής Σχολικής Τάξης (eclass), ενημερώνουμε τους μαθητές και γονείς/κηδεμόνες τους ότι πρόκειται να ξεκινήσει από την Τετάρτη 1 Απριλίου ο σύγχρονος τρόπος μάθησης με χρήση της πλατφόρμας Cisco Webex Meeting.

Καλούνται οι μαθητές και γονείς/κηδεμόνες να παρακολουθούν καθημερινά τα emails τους, διότι θα τους αποσταλούν οδηγίες, αρχείο με τους συνδέσμους για τις εικονικές αίθουσες των καθηγητών και το πρόγραμμα των τηλε-μαθημάτων.

Εντωμεταξύ, για να προετοιμαστείτε, μελετήστε τον οδηγό μαθητή για την εξ αποστάσεως σύγχρονη εκπαίδευση, όπου περιγράφονται οι ενέργειες που απαιτούνται για τη σύνδεση με την εικονική τάξη μέσω smartphone, tablet και υπολογιστή.