Αρχείο ημέρας 17 Ιουνίου 2022

Συλλυπητήριο μήνυμα για τον κυρ. Κώστα του κυλικείου μας

Η Διεύθυνση και Σύλλογος των καθηγητών του σχολείου μας εκφράζουν τη βαθιά τους θλίψη για την απώλεια του επί 30 περίπου, συναπτά έτη υπευθύνου του κυλικείου μας, Κωστή Γρηγοράκη. Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια και στους οικείους του εκλιπόντος.

Εκδήλωση-αφιέρωμα για τη Μικρασία & το Μίκη Θεοδωράκη

Το πρώτο μέρος της εκδήλωσης υλοποιείται στα πλαίσια ομώνυμο προγράμματος που “έτρεξε” τη φετινή σχολική χρονιά με υπεύθυνες τις καθηγήτριες Σοφία Μανετάκη & Ελένη Σμπώκου. Στο αφιέρωμα για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική καταστροφή, θα μας τιμήσουν με την παρουσία τους:

Στη συνέχεια ακολουθεί αφιέρωμα στον αείμνηστο και οικουμενικό Μίκη Θεοδωράκη, με καταγωγή από τη Μικρασία και την Κρήτη. Δύο πατρίδες για τις οποίες ήταν περήφανος. Οι μαθήτριες της Β τάξης Βάλια Στεφανουδάκη & Νεφέλη Χειλουδάκη παρουσιάζουν την ιστορία του και το τμήμα Γ4 ερμηνεύει ένα απόσπασμα από το έργο του. Υπεύθυνη καθηγήτρια η μουσικός Μαρία Κόκλα.