Οι μαθητές μας: “Μαθητές ενός κατώτερου θεού στο Ηράκλειο”

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Καθηγητών και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων συμφωνούν απόλυτα με το άρθρο “Μαθητές ενός κατώτερου Θεού στο Ηράκλειο!” που δημοσιεύεται στον ενημερωτικό ιστότοπο “inotos.gr” , και δηλώνουν ότι για όλα αυτά είναι ενήμεροι οι αρμόδιοι φορείς, τόσο μετά από επανειλημμένες τηλεφωνικές οχλήσεις  όσο και εγγράφως.

Οι 350 μαθητές του 12ου Γυμνασίου Ηρακλείου και οι 200 του 6ου Λυκείου, αλλά και οι 70 εκπαιδευτικοί, κάθε μέρα δίνουν …μάχη με τα αυτοκίνητα για να βρεθούν στις τάξεις τους καθώς τα πεζοδρόμια και στις δυο κατευθύνσεις των δρόμων, γύρω από την οδό Εμμανουήλ Ξάνθου,  είναι ανύπαρκτα. Και σαν να μην έφτανε η κυκλοφορία των μαθητών μέσα σε δρόμους ταχείας κυκλοφορίας, ήρθαν και τα έργα της ΔΕΥΑΗ που δεν λένε να τελειώσουν αλλά και οι πρόσφατες κατολισθήσεις στον Μέσα Κατσαμπά.