Εσπερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού για τη Γ΄ γυμνασίου

Σας γνωρίζουμε-υπενθυμίζουμε ότι το Τμήμα Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού του Κ.Ε.Σ.Υ. Ηρακλείου παρέχει υπηρεσίες σε μαθήτριες και μαθητές, καθώς και στους γονείς τους, διευκολύνοντας τις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές τους επιλογές.
Στα πλαίσια αυτής της συνεργασίας, σας ενημερώσουμε για  την πραγματοποίηση  Διαδικτυακών Εσπερίδων Επαγγελματικού Προσανατολισμού του Κ.Ε.Σ.Υ. Ηρακλείου για τους γονείς μαθητών,
των Γυμνασίων του Ν. Ηρακλείου:

# Τετάρτη 14/4/2021: «Πανελλήνιες 2021» – Εσπερίδα για γονείς Γ ΄ΕΠΑΛ ώρα 18.00-20.00 μ.μ.
# Παρασκευή 16/4/2021:  – Εσπερίδα για την  Α΄ και Β΄ ΓΕ.Λ. – ώρα 18.00-20.00 μμ «Πρόσβαση στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση  . Ρωτώ & μαθαίνω για τις Πανελλήνιες 2021»
# Παρασκευή 14/5/2021: «Διαδρομές μετά το Γυμνάσιο» – Εσπερίδα για γονείς . ώρα 18.00-20.00 μ.μ

Τις διαδικτυακές Εσπερίδες μπορούν να παρακολουθήσουν και μαθητές και μαθήτριες όλων των τάξεων των Γυμνασίων.
Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν μέσω της πλατφόρμας webex