Αρχείο ημέρας 8 Νοεμβρίου 2018

Προκήρυξη μαθητικού Εικαστικού Διαγωνισμού για την αφίσα του 9ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Πατήστε εδώ
για να ενημερωθείτε και να συμμετέχετε
στο πλαίσιο

Πρόσκληση Συμμετοχής σε Ολυμπιάδα Γνώσης επί Φυσικών και Τεχνολογικών Κινδύνων

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 16 Απριλίου 2019 και ώρα 9.00 π.μ. (GMT) θα πραγματοποιηθεί
Ολυμπιάδα Γνώσης επί Φυσικών και Τεχνολογικών Κινδύνων,
υπό την αιγίδα της Ανοιχτής Μερικής Συμφωνίας για την Αντιμετώπιση Μεγάλων Καταστροφών του Συμβουλίου της Ευρώπης (EUR-OPA), σε συνεργασία με τη Δύναμη Πολιτικής Άμυνας Κύπρου.
Για πληροφορίες σχετικά με τη συμμετοχή στην Ολυμπιάδα, πατήστε ΕΔΩ

Προκηρύσσεται ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ (SaferInternet4Kids) του ΙΤΕ με τίτλο :

“Μαζί για ένα καλύτερο Διαδίκτυο”

στο πλαίσιο της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2019 για μαθητές/τριες Π.Ε. & Δ.Ε. σχολικού έτους 2018-2019.

Για περισσότερες πληροφορίες, πατήστε ΕΔΩ