Αρχείο ημέρας 23 Σεπτεμβρίου 2022

Ενημερωτική συνάντηση Erasmus+

Καλούμε τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών μας τη Δευτέρα 26/9/2022, ώρα 7:00 το απόγευμα στο σχολείο, για ενημέρωση σχετικά με:

• τα προγράμματα Erasmus+ στα οποία συμμετέχουμε και τις συνεργασίες με φορείς που αναπτύξαμε.
  • την οργάνωση της φιλοξενίας στις 10-14 Οκτωβρίου 2022, των εταίρων μας από Πολωνία, Ρουμανία, Τουρκία, Ισπανία και Πορτογαλία.

Όπως ήδη γνωρίζετε η συμμετοχή των παιδιών σας στα προγράμματα Erasmus+ τους δίνουν την ευκαιρία να γνωρίσουν ανθρώπους και κουλτούρες συμπολιτών μας στην πολυπολιτισμική κοινωνία μας .

Υπηρεσίες Συμβουλευτικής & Επαγγελματικού Προσανατολισμού από την ΔΔΕ Ηρακλείου

Ενημερώνουμε τους μαθητές/μαθήτριες και τους γονείς/κηδεμόνες τους,  ότι  οι  υπηρεσίες Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού  και φέτος συνεχίζονται να παρέχονται καθημερινά  στη Δ.Δ.Ε. Ηρακλείου (Μονοφατσίου 8, 2ος όροφος,  γραφείο 10 Επικοινωνία: τηλ. 2810341744 και sepdideira@sch.gr), από την Υπεύθυνη Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού κα Κωνσταντίνα Μπατάλα. Το ωράριο λειτουργίας είναι: Δευτέρα  & Τετάρτη : 13.00-19.00 και Τρίτη, Πέμπτη & Παρασκευή: 8.00-15.00.

Επίσης, στο πλαίσιο της Πληροφόρησης Επαγγελματικού Προσανατολισμού, προγραμματίζονται και το τρέχον σχολικό έτος, απογευματινές διαδικτυακές ενημερώσεις  για γονείς/κηδεμόνες μαθητών όλων των τάξεων.