Αρχείο ημέρας 30 Ιανουαρίου 2023

Διάλεξη-συζήτηση με γονείς για τις “εξαρτήσεις-εθισμός”

Ο Σύλλογος Γονέων & κηδεμόνων, το 12ο Γυμνάσιο και το 6ο ΓΕΛ Ηρακλείου διοργανώνουν εκδήλωση με θέμα τις εξαρτήσεις και τους εθισμούς των εφήβων.

Η Διάλεξη-συζήτηση θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του γυμναστηρίου του σχολικού μας συγκροτήματος την Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 7:00 μμ. Ο ψυχίατρος και Διευθυντής Ε.Σ.Υ. στο ΠΑ.Γ.Ν.Η. κος Βασίλειος Κούδας θα συζητήσει με τους γονείς για το παραπάνω θέμα και τη διαχείριση των εφήβων παιδιών τους μέσα στην οικογένεια.

Εκδήλωση για την εορτή των Τριών Ιεραρχών

Σήμερα 30 Ιανουαρίου 2023, ημέρα εορτής των Τριών Ιεραρχών πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου η ακολουθία της ευλόγησης των άρτων και της βασιλόπιτας. Τελέστηκε προεξάρχοντος του Πρωτοσύγκελου της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης Πανοσ. Αρχιμανδρίτου κ. Βαρθολομαίου και του διακόνου Ευγενίου.